Paranormal Activity III
Duchovia
Napísal Ivan Kučera   
Piatok, 14 Október 2011 04:00

Trailer na ducharinu PARANORMAL ACTIVITY 3.

Po tom, čo v roku 2010 sedmičkou (!) skončila (?) hororová séria SAW, divákov, unudených originálnymi horormi (nie, že by sa také v USA nakrúcali...) tento rok čakalo výživné jedlo: piaty NEZVRATNÝ OSUD a tretie PARANORMAL ACTIVITY.

Táto nízkorozpočtová séria v podstate môže vznikať donekonečna. Nechce sa totiž veriť tomu, že by raz mohla nastať chvíľa, keď rozpočet bude vyšší, ako zárobok. V podstate i mizerný zárobok by bol chápaný ako úspech, pretože kým napr. posledná SAW stála „až“ 17 miliónov dolárov, prvé paranormálne aktivity stáli ledva 15 tisíc dolárov. Hoci mala dvojka podstatne vyšší rozpočet, vo výsledku bol stále smiešny (čosi medzi dvoma a troma miliónmi).

Diváci sú navyše po sérii SAW unavení z čriev a začínajú vyhľadávať mrazivé napätie. Na to je séria filmov o rodinách, terorizovaných duchmi, ako stvorená.

Kým prvý diel držal pod palcom Oren Peli, druhý už len produkoval a réžiu prenechal Todovi Williamsovi (DVERE V PODLAHE). Produkovať bude i trojku. Táto poloha mu zrejme vyhovuje, pretože produkoval aj horor Jamesa Wana INSIDIOUS a momentálne produkuje čarodejnícky krucifix Roba Zombieho THE LORDS OF SALEM.

Hoci to vyzeralo na to, že trojku nakrúti znova Williams, štúdio ho nakoniec nahradilo duom Henry Joost & Ariel Schulman (CATFISH).

I keď si niektorí diváci myslia, že druhý diel (2010) bol druhý aj čo sa chronológie deja týka, v skutočnosti udalostiam „jednotky“ (2007) predchádzal (až na samom konci sa obe časti prepojili) a bol teda v skutočnosti prequelom.

Tretí diel pôjde ešte hlbšie do minulosti. Pozrieme sa do 80-tych rokov 20. storočia, kedy boli ženské hrdinky prvých dvoch dielov (a zároveň sestry) Kristi a Katie ešte deťmi. Pamätáte, ako bolo minule naznačované, že už keď bola Kristi malá, hľadali ju duchovia? Tak teraz to uvidíme, pretože jej otec to už vtedy zachytil na domácu kameru.