Paranormal Activity 5 a pol
Duchovia
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 28 Október 2013 03:00

Trailer na menej oficiálny diel duchársko-sektárskej série.

Prečo 5 a pol? Lebo nepôjde o regulárny piaty diel, ale o čosi ako spin-off. Regulárny piaty diel príde neskôr. Ale príde.

Duchárska séria PARANORMAL ACTIVITY sa s tým skrátka nepapre. Dvojka bola spočiatku prequel jednotky, no na konci sa odohrávala súbežne s udalosťami z jednotky, trojka išla do detstva oboch sestier, štvorka bola tradičný sequel úplne prvej časti, pričom tá má v podstate dva oficiálne konce, ktoré sa od seba navzájom radikálne odlišujú. Proste žiadna sranda.

Napriek tomu, že sa (i vďaka minimálnym rozpočtom) všetky diely stali komerčnými hitmi, tento rok budeme od nového príspevku ušetrení. Budúci rok ale dostaneme hneď dva. Tu je prvý.

PARANORMAL ACTIVITY: THE MARKED ONES však nebude „klasický“ sequel. Do série podľa producenta Orena Peliho (ktorému „Rieka“ príliš nevyšla...) zapadať síce bude, ale pôjde skôr o akéhosi vzdialeného bratranca. V kinách by mal strašiť od januára 2014 v réžii Christophera Landona, producenta trojky a scenáristu DISTURBIE a všetkých doterajších dielov série s výnimkou prvého. V snímke by sa nemala objaviť žiadna známa tvár z minula, ale po skúsenostiach s predchádzajúcimi dielmi vieme, že cameo v tejto ságe vylúčené nikdy nie je.

V rovnakom roku (pravdepodobne na jeseň) by mal prísť ďalší diel, ktorý bude už plnohodnotne dejovo zapadať do série a pokračovať v jej - čoraz chaotickejšom - univerze.