Tlieskajúci James Wan
Duchovia
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 18 Marec 2013 04:00

Trailer na ducharinu THE CONJURING od režiséra hororov SAW a ZLOVESTNÉHO TICHA.

Mladý (*1977) americko-malajzijský režisér James Wan patrí medzi najtalentovanejších žijúcich hororových tvorcov (okrem v perexe spomenutých titulov má na svedomí hit INSIDIOUS a revenge movie s Kevinom Baconom ROZSUDOK SMRTI). Scenáre mu robia problém a herci sú skôr adekvátni než výborní. Práca so staromódne budovanou strašidelnou atmosférou (za pár miliónov dolárov) mu ale ide od ruky.

Tento rok by mal na plátna kín uviesť hneď dva horory – práve dokončovaný THE CONJURING a následne by sa mal vrhnúť prekvapivo na INSIDIOUS 2. V druhom prípade totiž nejaký čas hrozilo, že alebo nevznikne vôbec alebo vznikne, ale pod taktovkou úplne iných (= menej talentovaných) ľudí a pôjde rovno na video. Chopil sa ho však Wan s nemalými ambíciami vytvoriť kvalitné pokračovanie a nie nastavovanú kašu. To je ale iný príbeh. Dnes o THE CONJURING.

Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami z nedávnej americkej histórie. Konkrétne je reč o dvojici paranormálnych vyšetrovateľov a zároveň manželov (zahrajú si ich Patrick Wilson a Vera Farmigaová), ktorí sa venovali zásahom nadprirodzených síl do ľudského sveta. Práve prichádzajú na pravdepodobne duchmi zamorenú farmu ženy (Lili Taylorová má skúsenosti s duchmi minimálne od De Bontovho remakeu ZÁMOK HRÔZY).