Clooney kandiduje na prezidenta
Dráma
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 09 November 2011 04:00

Trailer na politickú drámu Georgea Clooneyho s Georgeom Clooneym THE IDES OF MARCH.

Clooney kandiduje na prezidenta. Zatiaľ len vo filme, hoci by mohol aj naozaj. V snímke, ktorú zároveň režíruje (čo nerobí prvý raz: MILUJTE SVOJHO ZABIJAKA, DOBRÚ NOC A VEĽA ŠŤASTIA, LEATHERHEADS), si zahrá guvernéra, kandidujúceho na post amerického prezidenta. Paul Giamatti (BOKOVKA) stelesní jeho konkurenta a Ryan Gosling (ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY, VRAŽDA PODĽA PLÁNU, FRAKTÚRA, DRIVE) mediálneho poradcu toho prvého... ktorému ho ale chce prebrať ten druhý. A medzi nimi sa budú motať Phillip Seymour Hoffman (Oscar za CAPOTE), Jeffrey Wright (CASINO ROYALE), Marisa Tomeiová (Oscar za MÔJHO BRATRANCA VINNYHO) a Evan Rachel Woodová (WRESTLER).

Snímka patrí do Clooneyho politicky angažovanej série (MICHAEL CLAYTON, SYRIANA, TRAJA KRÁLI). George nenechal nič náhode: nielenže sa podieľal na scenári, ale opäť si k spolupráci prizval Granta Heslova (Heslov ho režíroval v MUŽOCH, ČO ČUMIA NA KOZY a spolu napísali na Oscara nominovaný scenár k DOBRÚ NOC A VEĽA ŠŤASTIA).

Vraj ani nie 15-miliónový THE IDES OF MARCH je inšpirovaný divadelnou hrou Beaua Willimona, ktorý sa podieľal aj na scenári. Produkujú Clooney, Heslov a Leonardo DiCaprio.