Upírobijec Lincoln
Deti noci
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 11 Apríl 2012 04:00

Trailer na hororovú fantasy režiséra NOČNEJ HLIADKY a producenta Tima Burtona (NOŽNICOVORUKÝ EDWARD) ABRAHAM LINCOLN: VAMPIRE HUNTER.

Lincoln patrí k najslávnejším americkým prezidentom. V posledných mesiacoch je oňho v Hollywoode záujem. O atentáte na jeho osobu nakrútil Robert Redford film, Steven Spielberg práve nakrúca jeho životopis s Danielom Day-Lewisom a do hry sa onedlho v kinách zapojí aj ruský režisér Timur Bekmambetov (GLADIATRIX, NOČNÁ HLIADKA, DENNÁ HLIADKA, WANTED) v produkcii Tima Burtona (ktorý práve s Johnnym Deppom dokončuje pochmúrnu rozprávku DARK SHADOWS).

Ich šialený námet (vychádzajúci z knihy Setha Grahame-Smitha... ktorý mimochodom Burtonovi napísal DARK SHADOWS...) stál cca 70 miliónov dolárov. Bude o tom, že Lincoln bojoval nielen proti otrokárstvu... ale aj proti upírom. Trailer vyzerá vizuálne opulentne, ale pravdepodobne nepôjde o žiadny „tvrdý“ horor, ale skôr o „zábavu“ v typicky audiovizuálne výraznom štýle oboch pánov (v horšom prípade o blbosť typu VAN HELSINGA, JONAHA HEXA a WILD WILD WESTU).

Lincolna si zahrá Benjamin Walker (BAVME SA O SEXE), jeho manželku Mary Elizabeth Winsteadová (ktorá nedávno obstojne zvládla hlavnú ženskú rolu v prequele VEC) a ďalej Dominica Coopera (CAPTAIN AMERICA: PRVÝ AVENGER alebo tento film o Husajnovom dvojníkovi), Rufusa Sewella (PRÍBEH O RYTIEROVI) alebo Alana Tudyka (PRÍBEH O RYTIEROVI).