Remake Hrôzostrašnej noci
Deti noci
Napísal Ivan Kučera   
Štvrtok, 30 Jún 2011 07:09

Trailer na remake upírskej čiernej komédie z roku 1985 FRIGHT NIGHT (u nás HRÔZOSTRAŠNÁ NOC resp. NOC HRÔZY – nemýliť s NOCAMI HRÔZY).

Keď v osemdesiatych rokoch 20. storočia Tom Holland (neskôr DETSKÁ HRA či kingovky SCHRADNI! a LANGOLIERI) režijne debutoval morbídnou hororovou maskérskou komédiou FRIGHT NIGHT, nebol z toho žiadny fenomén, hit ani kult.

Na divákov, ktorí snímku (o chlapcovi, do ktorého susedstva sa nasťahuje charizmatický upír a začne mu baliť mamu) videli ako malí, ale zapôsobila a dnes na ňu nostalgicky spomínajú.

Film má punc jemnej dôležitosti pre hororových fanúšikov, za čo okrem samotného monštra (ktorému v závere priskočí vypomôcť vlkolak) môže postava slávneho hororového herca, ktorý hrdinovi pomáha ako „odborný konzultant“. Je to fiktívna postava, poskladaná zo skutočných, dnes už nežijúcich, hororových hercov (Vincent Price a Peter Cushing). Vtedy muža hral Roddy McDowall, ktorý sa preslávil ako Cézar v sérii PLANÉTA OPÍC.

V širšom pohľade sa ale nejedná o žiadnu žánrovú klasiku a to napriek tomu, že sa film dočkal pokračovania.

No aj tak tento rok uvidíme remake v réžii Craiga Gillespieho (MAMIN FRAJER JE POSTRACH, LARS A JEHO VÁŽNA ZNÁMOSŤ). Okrem solídnej predlohy má v rukáve i ďalšie eso v podobe kastingu. Upíra si prekvapivo zahrá Colin Farrell, ktorý v posledných rokoch mierneho až väčšieho úpadku zažíva mierny comeback. Dostal Zlatý glóbus za V BRUGGÁCH, Keiru Knightleyovú do postele (KŠEFT ZA VŠETKY PRACHY), hlavnú rolu v práve nakrúcanom remakeu TOTAL RECALL (rola Arnolda Schwarzeneggera!) a príčesok v čiernej komédii HORRIBLE BOSSES.

Jeho podstatne mladším protivníkom bude Anton Yelchin (mladý Kyle Reese z TERMINATOR SALVATION, STAR TREK, BOBOR), jeho spolužiakom Christopher Mintz-Plasse (SUPERBAD, KICK-ASS) a hercom David „Doctor Who“ Tennant.