Reklamný článok - Howard 6
Časopisy
Napísal Ivan Kučera   
Štvrtok, 14 Marec 2013 04:00

V českom hororovom časopise „Howard“ mi vyšli dve hororové poviedky - „Ovoniavač“ a „Bagrovisko“. Môžete si ho stiahnuť zadarmo.

„Howard“ je nezávislý český hororový internetový časopis, ktorý začal vychádzať v roku 2012. Najnovšie číslo, šieste, sa na web dostalo začiatkom marca 2013. Má 116 strán a môžete si ho zadarmo stiahnuť z jeho domovskej stránky.

Okrem množstva článkov a recenzií, ktorých spoločným menovateľom je samozrejme horor (v literatúre, filme či počítačových hrách), si v ňom môžete prečítať aj moje (v slovenskom jazyku ponechané) hororové poviedky „Ovoniavač“ a „Bagrovisko“. Druhé menované je vyzdobené kresbami Tomáša Gála.

„Ovoniavač“ je jednoduchá, priamočiara a možno až naivná poviedka, ale mám ju rád, hoci som ju napísal už niekde v roku 2001. Nemala však šťastie na vydanie. Až teraz. Pojednáva o tom, čo sa stane, ak zistíte, že vo svojom byte nebývate sami.

„Bagrovisko“ je podstatne novšie – vzniklo minulý rok. Rozpráva o rozhádanom mladom mileneckom páriku, ktorý sa cez leto vyberie do divočiny zaplávať si do bývalého bagroviska, dnes zatopeného vodou. Čoskoro sa ale ukáže, že tu nie sú sami...

Budem rád, ak si časopis stiahnete a podporíte tým mňa, i redakciu časopisu. Samozrejme nie finančne, keďže sa jedná o „zadarmo projekt“, ktorý mne ani redakcii nevyniesol pokiaľ viem ani cent.