Zomrel Sage Stallone [1976 - 2012]
Biografie
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 24 Júl 2012 04:00

Vo veku 36 rokov zomrel občasný herec a syn slávneho Sylvestra Stalloneho.

Počas propagácie blížiacej sa premiéry akčného filmu EXPENDABLES 2 zrazila na kolená jeho hlavnú hviezdu správa o nečakanom úmrtí syna Sagea.

Sage sa vydal v otcových stopách, ale neúspešne. Najväčšiu príležitosť mu ponúkol práve otec a to v roku 1990 v piatom ROCKYM. Tento diel býva pokladaný za dno série, pritom sa jedná o návrat k prvým dvom psychologickým dielom. Päťka sériu vrátila od bombastickej trojky a „ruskej“ štvorky s Dolphom Lundgrenom k nízkorozpočtovým začiatkom.

Sage si tu zahral hrdinovho dospievajúceho syna, s ktorým muž rieši komplikovaný vzťah. Ten sa prebojoval aj do nostalgickej výbornej šestky z roku 2006, tu ale rolu už dospelého „strateného“ syna po Sageovi prebral herec Milo Ventimiglia.

Sage Stallone vôbec hral málo a aj to zle. Mal nezaujímavé roličky v nezaujímavých filmoch ako CHAOS, POD MOSKVOU alebo DENNÉ SVETLO (zasa s otcom). Zahral si v THE MANSON FAMILY o „Rodine“ šialeného Charlesa Mansona, ktorá sa okrem iného preslávila masovou vraždou v dome Romana Polańského.

Krutá rana bola celoživotnému bojovníkovi Stalloneovi paradoxne zasadená v jeho šťastnom období – premiéra EXPENDABLES 2 je na spadnutie, začína sa hovoriť o trojke a dokončujú sa jeho ďalšie potenciálne hity, akčné BULLET TO THE HEAD Waltera Hilla (producent votreleckej ságy) a väzenské stretnutie s Arnoldom Schwarzeneggerom THE TOMB.

„Neveril by si tomu, ale keď si sa narodil, zmestil si sa mi do dlane. Hovorieval som tvojej mame: ´Toto bude najlepší chalan na svete, takého frajera svet nepoznal´. Rástol si ako z vody. Bolo nádherné sledovať ťa, každý deň bol sviatok. Potom prišiel čas, aby si sa postavil na vlastné nohy. Aby si odišiel do sveta. Ale niekde cestou si sa zmenil. Prestal si byť sám sebou. Dovolil si iným ľuďom, aby ti hovorili, že si nanič. A tak si začal hľadať niečo, na čo by si to hodil. Poviem ti niečo, čo už vieš. Svet nie je prechádzka ružovou záhradou. Je to tvrdé a kruté miesto a je úplne jedno, aký si odolný, pretože ak sa necháš, tak ťa hneď zrazí na kolená a už sa nepostavíš. Nikto nedáva také tvrdé rany, ako život. No nejde o to, aké tvrdé rany dávaš, ale aké tvrdé dokážeš prijať a napriek tomu pokračovať ďalej. TAK sa vyhráva. Ak poznáš svoju cenu, choď si za svojím. Ale musíš prijímať rany a nie ukazovať prstom, že za tvoj neúspech môže on, ona, hocikto. To robia zbabelci a to ty nie si. Vždy ťa budem milovať. Nech sa stane hocičo. Si môj syn a moja krv. Si to najlepšie, čo ma kedy stretlo. Ale pokiaľ si nezačneš veriť, nebudeš žiť svoj život.““ (citát z filmu ROCKY BALBOA)