Burtonov mŕtvy pes
Animované svety
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 21 Máj 2012 04:00

Trailer na animovanú morbídnu rozprávku Tima Burtona FRANKENWEENIE.

Burton len pred chvíľkou divákom premietol svoju skôr rozpačito prijatú fantasy TEMNÉ TIENE a už chystá premiéru ďalšej snímky, animovaného FRANKENWEENIEHO.

Film vychádza z jeho vlastného krátkometrážneho (hraného) filmu z roku 1984, ktorý bol o chlapcovi, ktorému zomrie milovaný pes. Rozhodne sa ho teda umelo oživiť. Síce sa mu to podarí, avšak mať doma „mŕtve živé“ zviera nie je žiadna sranda a čoskoro sa objavia prvé problémy. Hoci príbeh znie ako niečo od Stephena Kinga, pôjde skôr o morbídnu rozprávku v štýle MŔTVEJ NEVESTY TIMA BURTONA.

Typicky výrazná burtonovská audiovizuálna stránka je už pomerne opozeraná a tak je jedinou nečakanou vecou to, že film nebude dabovať Burtonov dvorný herec Johnny Depp. Burton sa tentoraz spoľahol na Martina Shorta (TRAJA AMIGOS), Conchatu Ferrellovú (Berta z „Dva a pol chlapa“) a na Winonu Ryderovú a Catherine O'Haraovú (s oboma kedysi začínal v BEETLEJUICEOVI). Chýbať nesmie ani milovaný Christopher Lee.

Burton film zároveň produkuje, hudbu zložil Danny Elfman a scenár (podľa Burtonovej krátkometrážnej predlohy) spísal John August (VEĽKÁ RYBA, CHARLIE A TOVÁREŇ NA ČOKOLÁDU).