Škótsky Pixar
Animované svety
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 16 Máj 2012 04:00

Trailer na historickú škótsku pixarovku BRAVE.

Aj keď Pixar v poslednom čase mierne upadol (paradoxne boli AUTÁ 2, vnímané ako doteraz najslabšia pixarovka, nominované na Zlatý glóbus v kategórii animovaný film), stále patrí medzi špičku animovanej tvorby (TOY STORY 1, 2 a 3, HĽADÁ SA NEMO, HORE, WALL-E).

Najnovšie od neho uvidíme dobrodružstvo z atmosférickej Škótskej vysočiny o odvážnej dievčine, ktorá sa (napriek tomu, že je z urodzeného rodu) rozhodne nekráčať v stopách neakčných princezien. Režírujú Mark Andrews (pre toho sa jedná o celovečerný debut, no napísal JOHNA CARTERA a v menej dôležitých pozíciách sa podieľal na pixarovkách RATATOUILLE - DOBRÚ CHUŤ! či RODINKA ÚŽASNÝCH) a Brenda Chapmanová (tá už nakrútila PRINCA EGYPTSKÉHO). Ako producenti im dodávajú sebavedomie asi najslávnejšie tváre Pixaru: John Lasseter (nakrútil TOY STORY 1 - 2 alebo ŽIVOT CHROBÁKA), Pete Docter (HORE) a Andrew Stanton. Ten síce režíroval trhák HĽADÁ SA NEMO, no jeho tohtoročný hraný debut JOHN CARTER. MEDZI DVOMA SVETMI patrí medzi najbrutálnejšie prepadáky posledných rokov.

V dabingovom štúdiu sa stretli Kelly Macdonaldová (TÁTO KRAJINA NIE JE PRE STARÝCH), Billy Connolly (FIDO) a Kevin McKidd (KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ) a hneď traja herci z potteroviek (Emma Thompsonová, Julie Waltersová, Robbie Coltrane).