PREVIEW Artur a Minimojovia 2
Animované svety
Napísal Ivan Kučera   
Utorok, 08 December 2009 06:43

Trailer na animovanú rozprávku ARTUR A MINIMOJOVIA 2.

Je trápne vidieť, čo sú niektorí režiséri ochotní vyprodukovať, ak ide o peniaze.

Bývalý FRAJER francúzskej kinematografie, Luc Besson, sa zapredal svojmu bankovému kontu. Toto nebude druhá MAGICKÁ HLBOČINA.

Hoci sa snažím mať prehľad, ARTUR A MINIMOJOVIA z roku 2006 ma TAK znechutili (nie, že by to bol vyložene zlý film... ALE TOTO ROBIL LUC BESSON?!), že som nemal ani jednopercentnú chuť zisťovať, či Besson k mizernej „jednotke“ naozaj pridá aj dvojku a trojku, keďže príbeh o na animovaného škriatka premenenom chlapcovi (Freddie Highmore - CHARLIE A TOVÁREŇ NA ČOKOLÁDU, DOBRÝ ROČNÍK, HĽADANIE KRAJINY NEKRAJINY) koncipoval ako trilógiu.

Tvorca BRUTÁLNEJ NIKITY či PIATEHO ELEMENTU v minulosti vyhlásil, že nakrúti desať filmov. Pritom ARTUR A MINIMOJOVIA 2 (ARTHUR ET LA VENGEANCE DE MALTAZARD) je jeho v poradí jedenásty film. Žeby pri rátaní miliónov eur (zarobených za filmy, ktoré si to nezaslúžili – séria TAXI) zabudol, koľko je 6 + 5?

Ak sa vám prvý diel páčil, máte dôvod tešiť sa: dobrodružstvo rozkošných trávnatých škriatkov pokračuj a dokonca SERIÓZNE verím, že ak ste mladšie ročníky, ktoré Bessona poznajú už len ako producenta (SEXI PISTOLS, NOC SNABRÚSENOU BRITVOU, 96 HODÍN), vonkoncom nechápete, prečo sa rozčuľujem. Ale pokiaľ ste boli v kine na ATLANTISE a LEONOVI...

Navyše, všetko je to strašne falošné: Besson vymyslel postavičky, ktoré sú čo „najzlatšie“, lebo čím je vec chutnejšia, tým sa v rodinách s deťmi lepšie predávali (plyšové hračky, knižky, tričká, kľúčenky, počítačová hra). Besson by sa mal do pekla dostať už tieto Vianoce. Pokloňte sa mŕtvole muža, ktorý kedysi bol francúzskym Spielbergom.