Pacifický Rím
Akčný film
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 23 Január 2013 04:00

Trailer na film Guillerma del Tora, v ktorom sa budú biť gigantickí roboti s gigantickými príšerami.

O tom, čo všetko chystá (inak skvelý) Guillermo del Toro, chystám pár rokov článok, ale nemôžem ho dopísať, lebo režisér HELLBOYOV a oscarového FAUNOVHO LABYRINTU neustále pridáva nové projekty, o ktorých fantazíruje a z ktorých nakoniec aj tak nič nie je.

Preto je prekvapivé, že po odchode z HOBITA sa reálne vrhol na nakrúcanie celovečerného filmu a nezostalo opäť len pri rečiach, hraničiacich s kecami.

Zaujímavé je, že kým sa definitívne vrhol na PACIFIC RIM, mal nakrútiť hardcore krvavú snežnú adaptáciu Lovecraftovho príbehu „V horách šialenstva“. Za cca 150 miliónov dolárov, v produkcii Jamesa Camerona a s Tomom Cruiseom. Výrobu snímky však štúdio Universal nakoniec plus mínus v poslednej chvíli stoplo.

Následne nakrútil Ridley Scott PROMETHEA, ktorého keď del Toro videl, vyhlásil, že je to niečo podobné, ako chcel nakrútiť on sám. Osobne Lovecraftove diela o „mýte Cthulhu“ dobre poznám a PROMETHEA som videl niekoľkokrát... a stále si nie som istý, čo má Scottov sci-fi horor spoločné s Lovecraftom. Ale okej. Guillermo sa Scottovi „pomstil“ tým, že si do svojho filmu ukradol Idrisa Elbu alias kapitána Janeka z PROMETHEA (našťastie sa ale objaví aj režisérov talizman Ron Perlman, zrejme však len v symbolickej roličke).

PACIFIC RIM bude o gigantických netvoroch, ktorí sa vynorili z mora a zaútočili na ľudstvo. To, zrazené na kolená, v poslednej chvíli proti nim postaví gigantických robotov. Každý z nich je schopný bojovať s obludou vďaka ľudskému „pilotovi“, ktorého pohyby sa prenášajú prostredníctvom programu do robota. Čiže ak pilot mykne pravou rukou, gigantický robot tiež.

Vyzerá to po príbehovej stránke len o čosi ambicióznejšie, ako „Power Rangers“. Del Toro ale nikdy nemal problém s atmosférou ani s hercami, hoci je pravda, že počítačové triky mu občas (v druhom HELLBOYOVI prakticky stále) skĺzavajú do lacného predvádzania sa.

PACIFIC RIM bude do veľkej miery práve o trikoch...