Boh zbožňuje násilie
Akčný film
Napísal Ivan Kučera   
Streda, 16 November 2011 04:00

Trailer na triler MACHINE GUN PREACHER.

Režisér Marc Forster (PLES PRÍŠER, HĽADANIE KRAJINY – NEKRAJINY, HORŠIE TO UŽ NEBUDE, MAJSTER ŠARKANOV) presne toto (po 200-miliónovm QUANTUM OF SOLACE) potreboval: malý (oproti bondovke) film, do ktorého mu zbytočne nebudú kecať producenti, bez hviezdy v hlavnej úlohe a šialený námet, na ktorý by mu obrovské peniaze asi nikto nedal a tak dostal „len“ 30 miliónov dolárov.

MACHINE GUN PREACHER disponuje originálnym námetom, ktorý má údajne základ v realite. Hrdinom má byť bývalý drogový díler (Škót Gerard Butler – 300, KLUB VYDIERAČOV), ktorý má dosť svojho života a rozhodne sa nájsť to, čo by ho skutočne napĺňalo. Odchádza teda hľadať sám seba do Afriky, kde začne zachraňovať miestne siroty... ale problémy si ho nájdu aj tu a bude treba siahnuť po pancierovej pästi a samopaloch.

V ďalších rolách uvidíme Michelle Monaghanovú (KISS KISS BANG BANG, MISSION: IMPOSSIBLE III, ZBOHOM BABY) a predovšetkým Michaela Shannona. Ten sa od malých filmov (TÁBOR TIGROV, HNEV DUŠÍ) prepracováva k čoraz lepším výsledkom: od seriálu „Boardwalk Empire“ a oscarovej nominácie za NÚDZOVÝ VÝCHOD až po fakt, že ho v roku 2013 uvidíme v úlohe Supermanovho protivníka generála Zoda v Snyderovom MAN OF STEEL.

Zaujímavosťou je, že Butler sa podieľa i na produkcii.

Forster film už dokončil a momentálne v Maďarsku nakrúca bombastický zombícky veľkofilm WORLD WAR Z s Bradom Pittom za rozpočet, výrazne prekračujúcim sto miliónov dolárov.