Statham vs. Owen vs. De Niro
Akčný film
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 12 September 2011 04:00

Trailer na akčný triler KILLER ELITE s Jasonom Stathamom, Cliveom Owenom a Robertom De Nirom.

Clive s fúzmi, Bobby s bradou, Džejsn s niečím, čo asi tiež má byť brada. Traja páni, z nich každý má svoje publikum, ale žiadny z nich v posledných rokoch nejde na taký plný plyn, na aký (zrejme) má. Stretnú sa v dráme o... žartujem. Stretnú sa v akčnom trileri.

De Niro, bývalý krstný otec americkej kinematografie, sa úspešne topí v sérii o malých Fockeroch (a to je ešte ten lepší prípad, inak je to skôr o INŠTITÚDE GODSEND, ANALYZUJ ZNOVA a OPRÁVNENÝCH VRAŽDÁCH).

Owen sa mi sprotivil odpudivým trilerom s Jennifer Anistonovou VYKOĽAJENÍ natoľko, že nemám chuť znova si pozrieť ani inak vynikajúcich POTOMKOV ĽUDÍ.

Statham zďaleka nenapĺňa povesť nového akčného hrdinu a zatiaľ si len začína tykať so starými frajermi (THE EXPENDABLES 1 - 2) a ak mu po týchto rozhovoroch zostanú zvyšky energie, vysilene ich investuje do malých jednohubiek (KURIÉR 1 – 3, ZASTANEŠ A NEPREŽIJEŠ 1 - 2).

KILLER ELITE bude akčný trailer o vojakovi (Statham), ktorý musí zo zajatia gaunerov (Owen a spol.) vyslobodiť svojho bývalého mentora (De Niro). Z traileru nie je možné zistiť tón rozprávania: či pôjde o drsnú starú školu typu ŠTVANEC (T.L. Jones) alebo skôr o odľahčenejšiu ODPLATU Mela Gibsona.