PREVIEW Čo robí Steven Seagal?
Akčný film
Napísal Ivan Kučera   
Piatok, 18 September 2009 07:40

Dobrá otázka. Z drsnej hviezdy konca 80. a začiatku 90. rokov, sa smutne prepracoval až do nekonečnej záplavy videoprojekcií. Vlastne iba nedávno sa znova „vrátil“.

No, vrátil je asi troška prisilné slovo. Ale už to aspoň nie je také zlé, ako napríklad v roku 2005, keď za 345 dní stihol štyri mizerné akčné béčkarsko-céčkarské trilery. Nedalo sa na to pozerať o to viac, o čo sme mali v čerstvejšej pamäti doby, kedy sme utekali do kina na bomby Nico – Viac než zákon alebo Prepadnutie v Pacifiku.

Zrazu ale nastal zlom. O Stevenovi sa začalo hovoriť. Vraj strašne pribral (pravda). Vraj chce hrať v Prepadnutí 3 ale nikto nemá gule ho režírovať (to je v podstate pravda, o trojke hovorí už celé roky, ale iba on). Vraj bude hrať v akčnom upírskom horore (naozaj hral). Vraj bude hrať v The Expendables Sylvestra Stallonea (odmietol, lebo producent mu je/bol dlžný peniaze). Vraj bude mať vlastnú drsnú reality šou (o tom nabudúce). Vraj bude hrať v Zbrani po boku Jean-Claudea Van Dammea (naozaj mal, bohužiaľ/našťastie odmietol, lebo Žána nemá rád, je to osobné). Vraj bude hrať po boku Dannyho Treja a Roberta De Nira v celovečernej Mačete (to je pravda). Iste, žiadne mega správy, ale aj to je reklama, nie? A najnovšie ho uvidíme v akčnom trileri On the Run.

Ako naznačuje dole priložený trailer (Steven vo filme stvárni muža, neprávom obvineného zo zločinu. Ale len čo sa po rokoch dostane z väzenia, pripletie sa omylom k ďalšiemu zločinu a nastáva drsná masakra, snažiaca sa podobať na drsné akčné kriminálky z 80. rokov, vrátane rozpočtu), nič nové pod slnkom. Stále obézny tieň, kvázi tajuplne postávajúci v nočnej temnej uličke, zopár krvavých priestrelov hláv a priamočiara zápletka ako z osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia.

Režíruje a scenár píše Keoni Waxman, ktorý Stevena režíroval už v The Keeper (2009) a podobne ako on, ani On the Run prekvapivo nie je určený priamo na video, ale minimálne v Amerike pravdepodobne odvážne pôjde rovno do kín. Šéf výroby: Steven Seagal.