Monsters Temný kontinent
Agresívne UFO
Napísal Ivan Kučera   
Pondelok, 23 Jún 2014 03:00

Trailer na pokračovanie filmu, vďaka ktorému tohtoročnú Godzillu nakrútil ten, kto ju nakrútil.

Pred štyrmi rokmi režíroval neznámy Gareth Edwards post-apokalyptickú sci-fi road movie o páre cestujúcom naprieč kontinentom zamoreným gigantickými mimozemskými obludami.

Problém bol len v tom, že snímka s vysokorozpočtovým nápadom stála smiešnych 800 tisíc dolárov a tých pár trikov, ktoré mala, robil režisér vraj doma na počítači.

Ešte väčšia sranda bola, že samotné monštrá sa v snímke takmer vôbec neobjavovali! Tak sa šetrí!

Napriek tomu bola atmosféra solídna a niektoré apokalyptické výjavy pôsobivé, možno paradoxne práve vďaka tomu, že obludy boli práve niekde zalezené a spali, prípadne žrali niekoho iného o X kilometrov ďalej.

Následne Gareth dostal nečakanú (ale v podstate logickú) príležitosť nakrútiť novú GODZILLU a herec Scoot McNairy sa objavil v relatívne kľúčovej úlohe tohto marveláckeho kraťasu.

Mne osobne sa MONSTERS nepáčilo, ale úplná katastrofa to nebola a faktom je, že obsahovala počiatky univerza, z ktorého by sa mohla stať zaujímavá séria. O tom, či to na to má alebo nemá, sa budeme môcť presvedčiť už tento rok v sequele MONSTERS: DARK CONTINENT.

Už ho nestihol nakrútiť Edwards. Vymenil ho neodskúšaný Tom Green. Trailer vyzerá OK, otázkou je, aký bude film, pretože je dosť veľkým popretím jednotky – rozpočet síce nebol gigantický a určite aj teraz sa bude čarovať skôr s tým, čo je ukryté v tme a hmle, než s tým, čo je vidieť. Ale trailer naznačuje, že trikov bude pomerne dosť.

Edwards síce zostal ako z producent, no ťažko predpokladať, že popri megalomanskej GODZILLE mal čas kontrolovať Greena. Podľa všetkého sa nevrátia hrdinovia prvej časti - novými postavami by mali byť členovia vojenského oddielu.